Kes on Mati Ruul

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Olen lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi üldtehniliste distsipliinide erialal ning töötanud seejärel pedagoogina 5 aastat. Üheksakümnendate algul alustasin eraettevõtlusega, mis tegeles toidu- ja tööstuskaubandusega ning autoremondiga Harjumaal.

1994.a. kandideerisin tööle AS EK müügimeeskonda. Alates 1995.a. sama ettevõtte müügi- ja marketingidirektor. Pärast AS EK erastamist USA ettevõttele Coastal Corporation 1997.a. jätkasin samal ametikohal.

Peale järjekordset ettevõtte müümist firmale Shell alustasin koostööd koolitusfirmaga TACK Training International- algul treenerina müügialal ning 1999.a. algusest ka selle ettevõtte juhina.

Töötamise ajal AS EK-s lõpetasin Helsingi Marketingi Instituudi äri- ja müügijuhtimise erialal ning olen täiendanud end mitmeid kordi Inglismaal, Taanis, Soomes, Prantsusmaal, Portugalis, Hiinas, Hong Kongis, Ameerika Ühendriikides. 2003.a. lõpetasin Executive MBA programmi Estonian Business School’ is.

Aastatel 1998-2018 olen läbi viinud Eestis erinevaid kursusi rohkem kui 40 000 inimesele. Paljud ettevõtted on jätkanud minuga koostööd, seda nii konsultatsioonide kui ka spetsiifiliste projektide- kursuste läbiviimisel. Alates 2001 aasta algusest olen  EBS Juhtimiskoolituse Keskuse müügi, müügijuhtimise ja juhtimise partner õppejõud- lektor ning Tallinna Ülikooli lektor. Samuti MARU Konsultatsioonikeskuse asutaja.

Lisaks koolitajana olen konverentside, seminaride moderaator- päevajuht.

Aastatel 2009- 2013 töötasin Eesti Töötukassa nõunikuna.

2016 aasta sügisest kuni tänaseni Viljandi Kaare kooli direktor.

Minu huvialadeks on reisimine, matkamine ning lugemine.