Ärge kaitske liialt oma privaatsust- olge kättesaadav

Kättesaadav

Kas teie kontori uks on alati avatud?

Ei peakski olema.

Te peate endale varuma toimetustest vaba aega, mil te saaksite segamatult mõelda. Segajate all on siinkohal mõeldud nii telefonikõnesid, elektronkirju kui ka töötajate sisseastumisi.

Mõnedele inimestele sobib kõige paremini varahommik, mil töötempo pole veel üles kruvitud (seda loomulikult juhul, kui need töötunnid juhtuvad just hommikuti loovad ja energilised olema). Ent ükskõik mis kellaajal see ka ei toimuks, üritage kas iga päev või vähemalt mitu korda nädalas leida aega loominguliseks sessiooniks, kus ei osale kedagi peale teie ja teie mõttemaailma.

Ent muul ajal peaksid töötajad saama vabalt teie juurde sisse astuda ja rääkida. Üks selline mitteametlik neljasilmavestlus on õpetlikum kui tosin hoolikalt ettevalmistatud koosolekut.

Te ütlete, et teie uks on lahti, aga keegi ei soovi sisse astuda?

Ühe uuringu tulemus näitas, et rohkem kui 90 protsenti küsitletud töötajatest usub, et neil on häid ideid, kuidas saaks nende ettevõtteid paremini tööle panna. Ent samas vaid 38 protsenti töötajatest arvab, et tööandjad oleksid nende ideede ärakuulamisest huvitatud.

Sama kehtib ka kaebuste kohta, ent nende puhul on vastavad suhtarvud veelgi nukramad.

Kui te ei ütle oma töötajatele, et nende “vahelesegamised” on teretulnud – ja kui te seda öeldes oma sõnu tõsiselt ei võta – siis näete neid harva, mis omakorda muudab teid kehvemaks juhiks kui te olla võiksite.

Pelgalt ukse lahtihoidmisest ei piisa. Võtke jalad selga ja astuge oma kabinetist välja (seda kutsutakse juhtimiseks ringi jalutades). Olge seal, kus töötajatel on teid kerge leida ja kus nad saavad teiega vabalt vestlust alustada.

Siin on kolm soovitust, kuidas selliseid mitteametlikke kohtumisi kõige paremini ära kasutada:

Kuulake aktiivselt. Te võite küll soovida kiiresti oma töö juurde naasta, ent üritage see hetkeks ära unustada ja kindlasti tähele panna, mida töötajatel öelda on.

Esitage täpsustavaid küsimusi. Kui te ei saa aru, mida vestluspartner täpselt silmas peab, siis tunnistage seda. Ärge hakake bluffima, et endast kõiketeadva eksperdi muljet jätta.

Olge valmis kuulama nii häid kui ka halbu uudiseid. Kui töötajad arvavad, et te tahate vaid häid uudiseid kuulda, siis neid te ka kuulete – ent sel juhul ei saa te kunagi teada, mis tegelikult ettevõttes toimub.

Näidake, et väärtustate töötaja arvamust: kuulake see ära , võtke seda tõsiselt ja premeerige seda.