Energiaallikad ja enesemotivatsioon

images (5)

Meil kõigil on neli energiaallikat – füüsiline, emotsionaalne, vaimne ja spirituaalne.

Energia saab otsa kahel viisil – kui me seda liiga palju kasutame ja ka siis kui me seda ei rakenda. Kui sportlane üle pingutab, tekivad rebendid. Kui aga käsi on lahases, kaob samuti jõud ja paindlikkus.

Oluline on oskus võrdselt pingutada, energiat kulutada ning seejärel jälle seda taastada.

Võimekuse suurendamiseks on oluline ületada oma tavapäraseid (mugavus)piire ja vähehaaval, kuid kindlalt tuua oma ellu uusi positiivseid rituaale.

  • FÜÜSILISED ENERGIAVARUD ja selle allikad (füüsiline vorm, toitumine, puhkamine). Füüsiline energia on vaimse ja emotsionaalse energia kütuseks.
  • EMOTSIONAALSED ENERGIAVARUD ja selle allikad (enesekindlus, sotsiaalsed oskused, empaatia). Parimaks tegutsemiseks peame pääsema ligi positiivsetele emotsioonidele: kogema väljakutset, seikluslikkust, mängulisust ja võimalusi.
  • VAIMSED ENERGIAVARUD ja selle allikad (keskendumine, optimism, paindlikkus). Vaimne energia tuleb positiivsest mõtlemisest.
  • SPIRITUAALSED ENERGIAVARUD ja selle allikad (julgus elada oma sisemiste väärtuste järgi, pühendumus, kirg). Spirituaalne energia on meie motivatsiooni ja eesmärgikindluse võimsaim allikas.