Huumor kui kahe otsaga asi

laughing-emoticon

Kui huumor on nii kasulik, miks me seda siis rohkem ei kasuta?

  • Naljameest peetakse ebaprofessionaalseks ja lapsikuks

 Paljud inimesed usuvad, et mängulisus on laste pärusmaa ning et töö peabki olema midagi rasket ja igavat. Kui kellelgi on lõbus, siis järelikult ta ei tööta, vaid tegeleb muuga!

  • Arvatakse, et tõsine inimene peab olema morn

 Järgmisi isikuid peeti tõsisteks, edukateks ja vaimukateks: Platon, Shakespeare, Voltaire, Freud, Einstein ja Bertrand Russell.

Järgmisi isikuid peeti aga tõsisteks, edukateks ja mornideks: Tšinghis-Khaan, Julius Caesar, Napoleon, Robespierre, Jossif Stalin.

Millisesse rühma te kuuluda sooviksite?

  • Huumor ei pruugi alati toimida

 Te võite end narriks teha, kui teie nali teisi naerma ei aja.

  • Huumor on ettearvamatu

 See, mis ühele inimesele naljakana tundub, võib teised kas täiesti külmaks jätta või koguni vihale ajada. Isegi kui nali ajab naerma, siis vaid väga harva naerame sama nalja peale veel teistki korda.

  • Huumor seostub võimuga

 Huumorit võidakse käsitleda vastuhakuna.

P.S. Huumoritõetera: “Huumorit võib juhtida, kuid seda on võimatu kontrollida.”

  • Naervaid inimesi ei ole võimalik kontrollida

 Huumor on kontrollimatu. Inimesi on kergem ohjes hoida, kui nad on vihased või apaatsed.

Ent kõikidest vastuoludest hoolimata on just edukad inimesed ja organisatsioonid need, kes huumorit hindavad ja au sees hoiavad.

Art O’Berto, kes pärast oma isa südameatakki 15-aastaselt O’Boy O’Berto Sausage Company juhtimise üle võttis, ütleb, et tegelikult pole ta elu jooksul päevagi töötanud, tal on olnud lihtsalt väga tasuv hobi!

Katherine Graham, Washington Posti kirjastaja: “Mis võiks veel lõbusam olla, kui teha seda, mida sa armastad, ja tunda, et sellest on kasu.”

Bill Gates, Microsoft: “Programmeerimine on kõige lõbusam asi maailmas!”

Herman Cain, Godfather Pizza tegevjuht: “Tänapäeva töötajaid ei suuda motiveerida mitte keegi peale nende endi. Kui motivatsioon ei teki inimestes endis, siis see jääbki tekkimata. Nali aitab kaotada piiranguid, lubades inimestel end ise motiveerida.”

John Naisbitt & Patricia Aburdene, raamatu “Ettevõtte uued alused” (“Reinventing the Corporation”) autorid: ““Töö peab olema lõbus.” See esmapilgul pühaduserüvetusena mõjuv väide on lipukirjaks USA kõige edukamatele inimestele ja ettevõtetele.”